مطالب منتخب مشاهده بیشتر

امنیت واتساپ

امنیت واتساپ

آموزش + اخبار

تاریخ انتشار: 17 فروردین 1395
تعداد دیدگاه ها: بدون دیدگاه
دانلود کنید
تحلیل و بررسی

امنیت واتساپ Whatsapp security

حریم خصوصی و امنیت در End To End ما جریان دارد

شرکت WhatsApp: ار روز نخست، ما واتساپ را ساختیم تا شما بتوانید با دوستان خود در ارتباط باشید، هنگام وقوع بلایای طبیعی، اطلاعات حیاتی رد و بدل کنید، با اعضای جدا از خانواده ارتباط مجدد برقرار کنید، یا در جستجوی زندگی بهتر باشید. بعضی از مهمترین لحظه های شما از طریق واتساپ به اشتراک گذاشته می شود، و به همین دلیل ما در آخرین نسخه خود رمز گذاری سرتاسری پیامها را ساختیم. هنگام رمز گذاری سرتاسری، پیامها، عکسها، فیلمها، پیامهای صوتی، اسناد و تماسها ی شما محافظت شده اند تا به دستهای نا باب نیفتند.

 

امنیت به طور پیش فرض:

رمز گذاری سرتاسری واتساپ وقتی امکان دارد که شما و کسانیکه به آنها پیام می دهید روی آخرین نسخه واتساپ باشید. بسیاری از برنامه های پیام رسان، پیام های شما را فقط یک طرفه و بین شما و خودشان رمز گذاری می کنند، اما در رمز گذاری سرتاسری واتساپ فقط شما و طرف دیگر مکالمه می توانید آنچه ارسال می شود را بخوانید، و نه هیچکس دیگر در این میان، حتی واتساپ قادر به خواندن آن نیست. این به علت آن است که پیامهای شما با یک قفل محافظت شده اند، و فقط شما و گیرنده پیام شما کلید مخصوص باز کردن این قفل و خواندن آنها را دارد. برای حفاظت بیشتر، هر پیامی که ارسال می کنید قفل و کلید خودش را دارد. همه اینها به طور اتوماتیک اتفاق می افتد: نیازی به انجام تنظیمات خاص یا چت مخفی برای امن بودن پیامهایتان نیست.

 

به رایگان صحبت کنید:

تماس واتساپ به شما امکان می دهد با خویشان و دوستان خود، حتی اگر در کشور دیگری باشند، به رایگان صحبت کنید. درست مانند پیامهایتان، تماس واتساپ نیز رمز گذاری سرتاسری شده است و واتساپ و طرفهای ثالث قادر به شنیدن آنها نیستند.

 

پیامهایی که با شما می مانند:

پیامهای شما باید همیشه در دسترس شما باشند. به همین دلیل واتساپ پیامهای شما را پس از تحویل در سرور های ما ذخیره نمی کند، و رمز گذاری سرتاسری یعنی واتساپ و طرفهای ثالث به هر حال نمی توانند آنها را بخوانند.

 

 

خودتان ببینید:

واتساپ به شما امکان می دهد چک کنید آیا تماسها و پیامهای شما رمز گذاری سرتاسری شده اند یا خیر. کافیست در صفحه اطلاعات مخاطب یا گروه شاخص آن را ببینید.

 

 

جزئیات را بدانید:

توضیحات فنی و مشروح رمز گذاری سرتاسری واتساپ که با همکاری Open Whisper Systems تهیه شده را بخوانید.

اشتراک گذاری:
عضویت در کانال تلگرام اندروید تایم به آسانی ما را دنبال کنید :) اینجا کلیک کنید

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه جدید